Pierniczki jako drobny upominek na święta + przepis

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, kiedy tradycje rodzinne nabierają szczególnego znaczenia, a radość dzielenia się z bliskimi staje się nieodłącznym elementem świątecznej atmosfery. Wartość wręczanych prezentów tkwi nie tylko w ich materialnym aspekcie, lecz również w osobistym zaangażowaniu i sercu włożonym w ich przygotowanie. Dlatego też, gdy nadchodzi świąteczny czas, pierniczki własnej roboty stanowią niezapomniany gest, którym możemy obdarować naszych najbliższych. To nie tylko pyszna przekąska, lecz także wyraz naszego zaangażowania w stworzenie czegoś wyjątkowego dla wyjątkowych i ważnych dla nas osób. Mogą być upominkiem dla przyjaciół, sąsiadów czy kolegów i koleżanek z pracy, ale również taki pakunek świetnie sprawdzi się jako słodki dodatek do prezentu.

Pierniczki, ze względu na swój słodki smak i charakterystyczny kształt, są doskonałym symbolem radości i uroku świąt Bożego Narodzenia. Dzięki nim można przekazać pozytywne emocje i podzielić się magiczną atmosferą świąt.

Poniżej przepis na pierniczki, który ze wszystkich innych przypadł mi szczególnie do gustu :). Zawsze robię z podwójnej porcji.

Składniki:

Wykonanie:

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.

Miód, masło i cukier podgrzać w garnuszku i wymieszać, do rozpuszczenia się cukru, przestudzić. Dodać pozostałe składniki i wyrobić lub zmiksować.  Jeśli ciasto będzie zbyt sypkie dodać więcej płynnego miodu do osiągnięcia odpowiedniej konsystencji i zmiksować. Jeśli ciasto będzie zbyt miękkie, schłodzić (będzie się lepiej wałkowało).

Ciasto piernikowe wałkować na stolnicy na grubość 2 – 3 mm lekko podsypując mąką (pamiętając, że grubsze pierniczki są bardziej miękkie po upieczeniu). Wykrawać pierniczki o dowolnych kształtach i przekładać na blachę wyłożoną papierem do pieczenia.

Układać na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i piec około 8 – 10 minut w temperaturze 170 – 180ºC. Uważać, by nie piec za długo, ponieważ wtedy będą zbyt kruche i będą miały posmak goryczy. Wyjąć z piekarnika, wystudzić na kratce.

Pierniczki zostały zapakowane w torebki foliowe celofanowe (rozmiar 17×25 cm/ można dostać na allegro). Do każdego opakowania przywiązane są żywe gałązki 🙂

Przepis na pierniczki pochodzi z bloga  Moje Wypieki. 🙂

Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozdrawiam, Iwona

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!