Halloween 2022 w naszym domu – inspiracje

Witajcie, drodzy czytelnicy! Dzisiaj chcę podzielić się z wami wyjątkową dawką Halloweenowej magii, która na stałe zagościła w sercach Polaków, mimo że to nie jest tradycyjne święto naszego kraju. W trakcie tego wpisu przybliżę Wam pomysły na dekoracje, kostiumy i przekąski, które sprawiają, że obchodzenie Halloween to prawdziwa frajda nie tylko dla  dzieci 🙂

Choć Halloween jest świętem bardziej znamiennym dla innych krajów, Polacy z radością przyjęli tę tradycję i zaadaptowali ją na swój sposób. Dzięki temu miłośnicy kreatywności i zabawy w Polsce mogą cieszyć się magicznym miesiącem październikowym, pełnym strasznych dekoracji, niezapomnianych przebrań i pysznych przekąsek.

Halloween to świetna okazja na uwolnienie swojej wyobraźni i kreatywności w tworzeniu niesamowitych dekoracji i pyszności, które zachwycą waszych gości : )

Pierwszą propozycją jest duch –  lampa. Na górze znajduje  się miska, by duch miał bardziej realistyczny kształt. Na to wystarczy założyć kawałek białego materiału. Oczy i buzia są z czarnego kartonu. Można  je przykleić za pomocą pistoletu na gorąco, lub szpilką lub taśmą dwustronną.

Mumia – wykonana z dużego słoika i szerokiego bandaża. Oczy i usta jak w poprzednim przypadku zostały wycięte  z kartonu.

Klasyczna przekąska na halloween, czyli jajka z majonezem, a  na nich pajączki z czarnych oliwek. Natomiast dynia to nic innego, jak ryba  po grecku, którą najpierw uformowałam w kształt kopuły/dyni, a następnie rantem dużej łyżki wgniotłam  wzdłuż charakterystyczne dla dyni linie. Koniuszek dyni to kawałek zielonego ogórka z liskiem – natką pietruszki.

Mumie uformowane są z dobrze doprawionej masy z mięsa mielonego, owinięte ciastem francuskim. TUTAJ (KLIK!) możesz poznać dokładny przepis na mięsne mumie.

Radość dzieci bebzcenna, zobaczcie  sami. My dorośli też bawiliśmy się wyśmienicie! 🙂

Do przeczytania,
Ściskam!
I.

Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Pozdrawiam, Iwona

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!