TOP 3 pomysły na drinki z wódką ziemniaczaną! Sprawdź, z czym będzie smakować najlepiej!

Wódki ziemniaczane pomimo wzrastającej popularności, wciąż nie są tak popularne, jak propozycje na bazie zbóż. Warto jednak się nimi zainteresować, gdyż przedstawiają profil smakowy wyróżniający się delikatną słodyczą i łagodnością. Są bardzo uniwersalne, znakomicie sprawdzają się na większych imprezach i stanowią doskonałą bazę do drinków. Co charakteryzuje te wódki?

Wódka ze spirytusu ziemniaczanego

Aby zrozumieć naturę tego trunku, warto zainteresować się procesem jego produkcji. Na pierwszy ogień idzie dokładne oczyszczenie wszystkich składników. Trzeba podkreślić, że kluczowymi elementami będą tutaj ziemniaki o wysokiej zawartości skrobi, odpowiedzialne za kremowy, słodki profil smakowy. Później następuje parowanie i rozkładanie do cukrów prostych na drodze tak zwanego zacierania, czego rezultatem jest upłynniona skrobia.

Później autorzy zajmują się fermentacją za pomocą drożdży, a następnie destylacją i rektyfikacją. Ostatnim etapem jest rozcieńczenie destylatu z wodą w odpowiednich proporcjach; to właśnie w takiej postaci destylat butelkuje się. Specjalne dokumenty prawne określają dokładne zasady wytwarzania, jakich musi przestrzegać producent tego typu alkoholu.

Wódka z ziemniaków ma charakterystyczny, delikatny smak

Najlepsza wódka ziemniaczana

Jaka jest najlepsza wódka z ziemniaków? Zdecydowanie najbardziej istotną rzeczą jest dobranie odpowiednich, wysokiej klasy ziemniaków. Typ tych warzyw musi być bogaty w skrobię: tylko taki rodzaj będzie mógł zapewnić kremowy, nieco słodki i subtelny smak, a także wysoką pijalność destylatu.

Wódka ziemniaczana to doskonały wybór na bazę do różnego rodzaju drinków – neutralny profil smakowy gwarantuje to, że pozostałe składniki nie zostaną zakłócone. To także świetna opcja, jeśli w planach mamy imprezę z dużą ilością gości o różnych preferencjach i gustach. To złoty środek, który bez wątpienia ma szansę zasmakować wszystkim zebranym.

Wódki z ziemniaków

Trzeba przyznać, że wódki na bazie spirytusu ziemniaczanego wciąż nie są takie popularne jak ich zbożowe siostry; jednak coraz częściej możemy spotkać je na sklepowych półkach. Zwracają na siebie uwagę opcje destylowane w różnych krajach; nie da się jednak zaprzeczyć, że odznaczają się tu propozycje z Polski. Można powiedzieć, że dużą rolę w takim stanie rzeczy odgrywają między innymi topowej klasy warzywa z polskich upraw, które umożliwiają uzyskanie niepowtarzalnego profilu smakowego.

Mając to na uwadze, dobrze jest pochylić się w stronę naszych rodzimych ekspresji. Dobrze jest sugerować się nie tylko krajem, ale także regionem. Zainteresować mogą nas przedstawiciele z Wielkopolski, która znana jest z upraw wysokiej klasy warzyw. Wiele ciekawych informacji o wódkach ziemniaczanych znajdziesz na stronie: https://krest.pl/pl/wodki/wodka-miler-spirits.

Drink na bazie wódki ziemniaczanej

Drinki z wódką ziemniaczaną

Dlaczego warto zwrócić szczególną uwagę na propozycje ziemniaczane? To znakomity wybór dla tych, którzy ten alkohol piją rzadko i wolą delikatniejsze smaki. To dobra okazja, aby przekonać się, że nie wszystkie wódki smakują tak samo i żeby wybrać coś na imprezę w większym gronie. Jakich drinków z wódką warto posmakować?

Jednym z najbardziej znanych drinków jest uniwersalny Sex on The Beach; do jego wykonania potrzebować będziemy wódki, soku pomarańczowego i żurawinowego, a także likieru brzoskwiniowego i lodu. Inną ciekawą opcją będzie znany White Russian, z likierem kawowym i śmietanką. Dla fanów klasyki sprawdzi się Wściekły Pies z sokiem malinowym i tabasco.

Artykuł partnera
Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozdrawiam, Iwona

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!