Rodzaje oświetleń Philips Hue – sprawdzamy wybór

Inteligentne oświetlenie to system bezprzewodowego sterowania oświetleniem. Jest to niezbędny element każdego inteligentnego domu. Dzięki aplikacji możesz nie tylko włączać i wyłączać światło, ale także regulować jego jasność oraz barwę. Systemem możesz sterować za pomocą mobilnej aplikacji zainstalowanej na tablecie lub smartfonie, przy użyciu specjalnego sterownika lub asystenta głosowego.

 

Jak dobrać inteligentne oświetlenie?

Na rynku dostępna jest bogata oferta różnych żarówek, lamp, świateł wewnętrznych i zewnętrznych. Przy wybieraniu odpowiedniego źródła światła powinniśmy się skupić na charakterystyce danego pomieszczenia i dopasować do niego odpowiedni rodzaj oświetlenia. Najpopularniejszą marką oferującą inteligentne oświetlenie jest Philips Hue. W jej ofercie znajdziesz różne żarówki, lampy, a także dodatkowe akcesoria. 

Pełna oferta inteligentnego oświetlenia Philips Hue: https://www.komputronik.pl/category/18144/inteligentne-oswietlenie,philips.html 

Inteligentne oświetlenie pozwala na dopasowanie jasności i koloru światła do indywidualnych potrzeb oraz stworzenie wyjątkowego nastroju. Dzięki synchronizacji żarówek z mostkiem możliwe jest wygodne sterowanie oświetleniem nawet spoza domu. Dodatkowo można ustalić harmonogram, regulatory ściemniania i działanie czujników ruchu. Wykorzystanie technologii ZigBee pozwoli Ci na bezpieczne i niezawodne sterowanie, a dodatkowo na monitorowanie zużycia energii i oszczędzanie.

 

Szeroki wybór inteligentnych lamp

Inteligentne oświetlenie jest przede wszystkim wygodne i energooszczędne. Pozwala na sterowanie intensywnością i kolorem światła tak, aby odpowiadało wykonywanej aktywności. Intensywne ciepłe barwy sprawdzą się przy wykonywaniu codziennych obowiązków, z kolei ściemnione ciepłe barwy pomogą przyszykować się do snu i zrelaksować. Chłodne barwy ułatwiają koncentrację, sprawdzają się przy pracy i nauce, z kolei neutralne najlepiej imitują światło słoneczne.

Różnorodność dostępnych na rynku lamp Philips Hue gwarantuje, że niemalże każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Lampy podłogowe, ścienne, stołowe, biurkowe czy podwieszane, taśmy LED, kinkiety, naświetlacze, latarnie słupkowe zewnętrzne pozwolą na skomponowanie unikatowej aranżacji świetlnej do Twojego domu. Stanowią fantastyczny element wystroju, potrafią nadać pomieszczeniu niezwykły nastrój. 

Sprawdź ceny lamp Philips Hue: https://www.komputronik.pl/search-filter/18144/lampy-philips-hue 

Dzięki tak bogatej ofercie możliwe jest skomponowanie złożonej aranżacji świetlnej. Warto zastanowić się nad taśmami LED delikatnie oświetlającymi schody bądź ściany w nocy. Dzięki takiemu rozwiązaniu poruszanie się w nocy po domu staje się mniej kłopotliwe. Dobre oświetlenie lustra łazienkowego ułatwia wykonanie makijażu lub zabiegów pielęgnacyjnych. Intensywne sufitowe światło przyda się natomiast w piwnicy bądź ciemnym korytarzu, umożliwiając bezpieczne użytkowanie przestrzeni.

 

Bogata oferta inteligentnych żarówek

Wybierając żarówki należy wziąć pod uwagę rodzaj pomieszczenia i jego przeznaczenie. Inny rodzaj żarówki sprawdzi się w kuchni, a inny w salonie. Powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj emitowanego światła oraz gwint.

Żarówki Philips Hue dostępne są w wielu rodzajach. Różnią się nie tylko kształtami i parametrami, ale także rodzajem gwintu, czyli mocowania w lampie. Najpopularniejsze to E27 i E14. Ze względu na nietypowy gwint rzadziej spotyka się żarówki GU10. Najrzadziej stosowaną żarówką jest jednak typ B22

Wszystkie rodzaje inteligentnych żarówek znajdziesz tutaj: https://www.komputronik.pl/search-filter/18144/zarowki-philips-hue


Warto również uwzględnić przy wyborze żarówki parametry takie jak natężenie światła, żywotność, czy zużycie energii. Żarówki mają różne parametry w zależności od ich przeznaczenia. Żarówki LED cechuje to, że pobierają znacznie mniej energii niż żarówki klasyczne lub halogenowe. Dzięki ich zastosowaniu, wraz z monitorowaniem poboru energii w aplikacji do sterowania inteligentnym oświetleniem, możesz zaoszczędzić pieniądze i przyczynić się do ochrony środowiska.

Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Pozdrawiam, Iwona

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!