Dokąd warto wybrać się z dzieckiem? Woj. lubelskie i okolice

Cieszę się, że tu trafiłeś. Zajrzyj na Facebook MojeWłasne (KLIK!) i zostań ze mną na dłużej.

Latem chyba każdy rodzic zastanawia się, jak urozmaicić czas dziecku i dokąd zabrać. Są miejsca dedykowane rodzinom, miejsca, w których przez wiele godzin dziecko będzie miało pełno atrakcji i wróci do domu spełnione :). Dziś opiszę kilka z nich, w miarę możliwości listę będę poszerzać o nowe zdjęcia i punkty, do których warto zajrzeć. Większość z nich w tym roku odwiedzam z córką po raz drugi i wydaje mi się, że nasze przyjazdy tam będą cykliczne. Po pierwsze, trudno, by miejsce, które odwiedza się raz w roku mogło znudzić się dziecku, a po drugie – pamiętajmy, że dziecko rośnie i wystarczy rok różnicy, by jego wrażenia były zupełnie inne, niż kilka, kilkanaście miesięcy wcześniej.  Czasami musi minąć też trochę czasu, by dziecko dorosło do możliwości korzystania z wybranych atrakcji. Nie wszystkie z poniższych atrakcji zdążyliśmy odwiedzić, ale starałam się zebrać w jedno miejsce najciekawsze punkty wycieczkowe.

Powerland (Biłgoraj)

Duży teren z atrakcjami dla dzieci typu trampolina, dmuchańce, ślizgawki, kulki, zabawy na wodzie, przejścia sprawnościowe, zakręcona beczka. Warto mieć ze sobą drobne – niektóre atrakcje typu okrągłe kręcące się pojazdy dodatkowo płatne (5 zł). Jest miejsce, by usiąść i coś zjeść swojego, można również kupić w budynku obok, w którym znajduje się barek i kryta  bawialnia wewnątrz (dodatkowo płatna). Byliśmy z córką w wieku 3 lat – chociaż nie mogła skorzystać ze wszystkich atrakcji, naprawdę miała co robić i gdzie się bawić.

Magiczne Ogrody (Trzcianki)

Miejsce bardzo popularne. Duży teren pełen atrakcji, począwszy od kolejek, sztucznych dużych drzew otwierających oczy i wydających dźwięki, place zabaw, huśtawki, karuzele, tratwy, tunele, zamek wróżek. Atrakcje Magicznych Ogrodów zostały docenione przez Polską Organizację Turystyczną, która przyznała im Certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego 2015, z resztą nie bez przyczyny – baśniowy klimat, różnorodność atrakcji, profesjonalni animatorzy dla dzieci sprawiają, że wyjazd do magicznych ogrodów to gwarancja całego dnia pełnego wrażeń nie tylko dla dziecka, ale i dla rodzica. Wewnątrz magicznych ogrodów znajdziecie dużo restauracji czy lodziarni. Warto wziąć dla dzieci stroje kąpielowe oraz ręczniki – jednym z punktów zwiedzania jest duże oczko wodne, w którym dzieci pluskają się do woli. Sklepik z pamiątkami jest przy samym wejściu. Wszystkie atrakcje są w cenie biletu.

Zwierzęta i przyroda

Zoo Zamość

Ze wszystkich miejsc ze zwierzętami, które opiszę w Zoo w Zamościu zdecydowanie zobaczycie największą ilość zwierząt. Zoo jest stosunkowo duże, odnowione. Bardzo przyjemnie się po nim spaceruje, zwłaszcza z wózkiem. Dodatkowo są punkty garmażerynje, w których można się posilić po lub przed podróżą. Wewnątrz Zoo są stoiska z balonami, maskotkami-zwierzątkami i wszelakimi pamiątkami (co dla mnie jest minusem, bo w przypadku małych dzieci bardzo je rozprasza).

Zoo Wojciechów (ok. 35 km od Lublina)

Znacznie mniejsze Zo od tego, które znajduje się z Zamościu, jednak zdecydowanie warte odwiedzenia.  W Zoo jest również mini plac zabaw z trampoliną, z której mogą korzystać dzieci.

Ranczo Arka (Serniki k.Lublina)

To, co wyróżnia to właśnie miejsce od pozostałych to możliwość bliskiego obcowania ze zwierzętami. Wchodząc na teren Rancza Arka czułam się, jakbym weszła na duży teren prywatny.  W Arce jest zupełnie inaczej, niż w zoo. Spokojniej, bardziej swojsko, rodzinnie. Chociaż nie ma tam gastronomii (jedynie pobliski sklepik), pod zadaszeniem są stoły i ławy, by usiąść, odpocząć czy nakarmić dziecko. Poza zwierzętami i możliwością ich głaskania, dodatkową atrakcją jest trampolina i jeździki dla dzieci (zdjęcie), kolejka (kilka kółek wokół drewnianego domu (przejazd 5 zł/os – polecam!).  Możliwość przejechania się na kucyku (10 zł). *Ceny na rok 2021. Rodzinna atmosfera, która sprawia, że chce się wrócić w większym gronie i zostać na dłużej.

Motylarnia (Zalew Zemborzycki/ obok ośrodka Słoneczny Wrotków)

To stosunkowo młode miejsce, zostało otwarte w dopiero w czerwcu (2021). Bilet 12-13 zł/os Jest to duża kopuła, wewnątrz której dziecko może zobaczyć nie tylko motyle ze stref tropikalnych i śródtropikalnych, ale może również zaobserwować wszystkie stadia jego rozwoju. W cenie biletu można także oglądać okazy przez mikroskop oraz podpatrywać polskie i egzotyczne motyle w gablotkach. Dodatkowo dla dzieci przewidziane są atrakcje w postaci namiotu pełnego zabawek (kulki, jeździki), dla rodzica wiszące fotele-kokony lub leżaki. Dodatkowo płatne – warsztaty manualne dla malucha, w których  dzieci mają możliwość wykonać  dla siebie  pamiątki (np. malowanie motyli).

Pokazy Fontanny Lublin

Pokazy  odbywają się latem, na ogół w piątki oraz w soboty o 21.30 (z uwagi na to, że nie wiem, kiedy czytasz ten post sprawdź aktualne dane odnośnie dnia i godziny oraz repertuaru).  Nie sądziłam, że na mojej 4 latce zrobi aż tak duże wrażenie – bardzo często wspomina o tych fontannach i chce pojechać jeszcze raz.

Zewnętrzny kompleks basenowy Park Avia Świdnik k. Lublina

Ze wszystkich tego rodzaju miejsc ten wydaje mi się najlepszy, zwłaszcza dla małego dziecka. Jest kilka basenów zewnętrznych, dla małych dzieci dodatkowo atrakcje w postaci podwieszonego dużego wiadra, do którego cały czas nalewa się woda i gdy jest już pełne – wylewa się na dzieci, a tez kolei, mają z tego ogromną frajdę. Są zjeżdżalnie wodne, moja 4 letnia córka z powodzeniem dawała sobie na nich radę (poza największą).  Dodatkowo dwa duże (bardzo duże) jacuzii. Nieopodal znajduje się przylegający do ośrodka punkt garmażeryjny, w którym można kupić frytki czy zapiekankę, a także sklepik z podręcznymi rzeczami typu koła  do pływania,  kąpielówki itp. Ponadto przy wejściu znajduje się duża ilość leżaków, z których można korzystać (jest to w cenie biletu).

JuraPark Bałtów

Kompleks turystyczny znajdujący się we wsi Bałtów w województwie świętokrzyskim, w powiecie ostrowieckim. Głównym elementem parku są rekonstrukcje dinozaurów naturalnej wielkości – kolejny punkt na naszej mapie do odwiedzenia.

Farma Iluzji

Nie mieliśmy okazji dotrzeć jeszcze do Farmy iluzji, niemniej jednak jest to obowiązkowy punkt, w który się udamy. Miejsce, podobnie jak Magiczne Ogrody, bardzo znane i chętnie odwiedzane przez rodziny.

Dzielnica Filmowa (Zalesie k. Warszawy)

Dzielnica Filmowa to nie tylko park tematyczny czy kadry scenografii z filmu to też ogromny plac zabaw dla najmłodszych ale co ważne dorośli też nie będą mieli okazji się nudzić. Cały teren dzielnicy położony jest w otulinie parku krajobrazowego co powoduje, że cały czas jesteśmy na świeżym powietrzu.
Po wszystkich atrakcjach filmowych czeka plac zabaw z piaskownica, park trampolin, prysznic z kulkami. Dla bardziej odważnych są 3 karuzele. Jeżeli jesteście wielbicielami formuły 1 to czeka na Ciebie czerwony bolid. Dla wielbicieli kawy miła niespodzianka karuzela filiżanki, a dla tych którzy kochają łąkę karuzela motyle.

OwadoLandia (Wojciechów)

Owadolandia – to idealne miejsce do spędzania wolnego czasu z bliskimi. W parku czekają na dzieci zagadki oraz gry edukacyjne dla całej rodziny. Dodatkowo Izba Małego Entomologa, w której można obejrzeć gabloty z egzotycznymi motylami, chrząszczami i innymi owadami.
Dodatkowo w ofercie:

  • Plac zabaw (huśtawki, zjeżdżalnia)
  • Tylko dla dzieci i młodzieży(linowa zjeżdżalnia)
  • Trampolina
  • Piaskownica z zabawkami
  • Ogromna ławka Pająk do wspinania
  • Tunel: kolorowa gąsienica
  • Ogromne linowe karuzele
  • Linaria do wspinania

SabatKrajno (Krajno Zagórze /160 km od Lublina)

To największy Park miniatur w Polsce. Dodatkowe atrakcje: park linowy, lunapark, kino 6D,

Park Labiryntów i Park Miniatur w Rąblowie

W centrum Trójkąta Turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy,
znajduje się niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju  Park Labiryntów i Park
Miniatur w Rąblowie.

Park Dzwięków (Dąbrówka 20 km od Lublina)

Kreatywne gospodarstwo edukacyjne dla dzieci, znajduje się pomiędzy Krasieninem, a Kozłówką.

Zoom Natury (Janów Lubelski)

To ogromny park rekreacji (o powierzchni ponad 10 ha) położony nad Zalewem Janowskim. Zobaczyć można tam przepiękną piaszczystą, powydmową plażę ciągnącą się na przestrzeni  500 metrów. Zoom Natury to plac pozytywnej energii, pasaże spacerowe z fontannami, ścieżki rowerowe, siłownie zewnętrzne i bulodrom otoczone naturalną roślinnością. Zoom Natury to jeden z najatrakcyjniejszych w Polsce Parków Linowych.

Atrakcje: Park linowy, Zoom exit room, plac energii, Park Kreatywny, Laser Tag Archery Tag, atrakcje wodne.

Jeśli znasz inne, równie ciekawe miejsca, w które warto zabrać dziecko – koniecznie daj znać!
A tymczasem ściskam Cię i pozdrawiam!
I.

Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozdrawiam, Iwona

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!