FAQ Najczęściej zadawane pytania o balkon

Cieszę się, że tu trafiłeś. Zajrzyj na Facebook MojeWłasne (KLIK!) i zostań ze mną na dłużej.

Muszę, muszę bo się uduszę! Myślałam, że podołam odpisując każdemu z osobna na wiadomości na Facebook MojeWłasne (KLIK!) i droga mailową, ale takie z Was precyzyjne sroczki, że co chwilę biegam z metrówką po balkonie i podaję potrzebne wymiary, aż w końcu pomyślałam o FAQ, czyli o wpisie, w którym umieszczę najczęściej zadawane pytania  i odpowiedzi, które w większości przewinęły się już na blogu, ale są tak rozproszone w różnych miejscach, że nie dziwię się, że nieraz łatwiej  jest Wam wysłać wiadomość z zapytaniem, niż jej szukać 🙂

Balkon

Jak duży jest balkon?

Balkon ma 12,5 m2. Od dłuższej strony część wschodnia, od krótszej – południowa.

Meble

Gdzie zostały kupione meble?

Meble kupiłam kilka lat temu w Praktikerze. Niestety obecnie Praktiker wycofał się z  polskiego rynku. Przy kupnie mebli warto zwrócić uwagę, by pokrowce miały zamek i można było je wyprać, zwłaszcza gdy są jasne. Gdyby nie to, już dawno wymienialibyśmy wszystkie poduchy. Przy wyborze mebli sugerowaliśmy się też wygodą (głębokość siedzisk 63 cm) i możliwością ustawiania w różnych kombinacjach: 1) jako narożnik, 2) jako dwie sofy, 3) jako łóżko:

Jakie są wymiary siedzisk na narożniku?

Siedziska mają z każdej strony 63 cm. Odejmując poduchę-oparcie, które zabiera trochę miejsca, na część do siedzenia przypada ok 54 cm. Są bardzo wygodne.

Pergole

Gdzie zostały kupione pergole? Jaki mają wymiar?

Zamówiliśmy je w sklepie internetowym Jagram. Jest to Kratka Oslo. Ma wymiar 180×90.  Są w kolorze jasnego drewna, impregnowane ciśnieniowo. Przed pomalowaniem wszystkie szczebelki wymagały oszlifowania. Gdy były gładkie, pomalowałam je na wybrany kolor, który dopasowaliśmy z mężem do koloru okien.

Jak pergole zostały zamontowane?

To jedno z najczęstszych pytań, jakie mi zadajecie. Jakiś czas temu mój mąż nagrał filmik instruktażowy, warto obejrzeć 🙂

Jaka jest odległość pomiędzy szczebelkami pergoli?

2 cm.

Jaka jest odległość pomiędzy pergolą, a sufitem?

10 cm

Jaka jest odległość pomiędzy pergolą, a podłogą?

Pergola jest podwieszona na kantówkach na wysokości 60 cm nad podłogą.

Czym zostały pomalowane pergole, jaki to kolor?

Firma 3v3, kolor: Dąb złocisty

Jakie wymiary mają kantówki, do których zamocowane zostały pergole?

Kantówki z każdej strony mają ok 5,5 cm, dodatkowo kanty zostały lekko zeszlifowane. Kantówki były kupione u pobliskiego stolarza.

Dużo osób zdecydowało się na zamówienie takiej pergoli u lokalnego stolarza w innym, wybranym przez siebie rozmiarze:

Zdj. Robert Paterski:

Zdj: Joanna Grzybkovska:

A co się dzieje w czasie deszczu??

Nic. Poduszki na narożniku są wodoodporne, a firanki cienkie, więc dość szybko wysychają. Przy dużym deszczu, zwłaszcza, gdy mocno zacina, poduchy zabieram i kładę na podłodze przy ścianie.

Firany/zasłony

Na czym wiszą firany?

ok 2 cm

Rurka jest długa, więc by uniknąć jej wyginania się, na środku swojej długości została  dodatkowo wzmocniona:

Gdzie kupujesz firany?

Wybieram firany na tunelu – wygodnie jest wsunąć je na rurkę i o nic sie nie martwić. Najczęściej wybieram firany IKEA (KLIK!). Są niedrogie, w czasie lata piorę je 1-2 razy. Po sezonie wyrzucam.

Oświetlenie

Skąd oświetlenie?

Na balkonie są dwa podstawowe żródła światła: Długa girlanda zasilana prądem, która jest przyczepiona do pergoli w wielu miejscach za pomocą bezbarwnej żyłki. Daje dużo światła:

i drugie źródło światła (wiszące przy suficie) to girlanda DIY z piłeczek do tenisa stołowego i lampek choinkowych (KLIK! Jeśli chcesz zobaczyć, jak ją zrobić)

Ufff. To chyba na tyle. Jeśłi pominęłam jakieś pytania, dajcie znać, dopiszę 🙂

Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Pozdrawiam, Iwona

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!