FAQ Najczęściej zadawane pytania o balkon

Cieszę się, że tu trafiłeś. Zajrzyj na Facebook MojeWłasne (KLIK!) i zostań ze mną na dłużej.

Muszę, muszę bo się uduszę! Myślałam, że podołam odpisując każdemu z osobna na wiadomości na Facebook MojeWłasne (KLIK!) i droga mailową, ale takie z Was precyzyjne sroczki, że co chwilę biegam z metrówką po balkonie i podaję potrzebne wymiary, aż w końcu pomyślałam o FAQ, czyli o wpisie, w którym umieszczę najczęściej zadawane pytania  i odpowiedzi, które w większości przewinęły się już na blogu, ale są tak rozproszone w różnych miejscach, że nie dziwię się, że nieraz łatwiej  jest Wam wysłać wiadomość z zapytaniem, niż jej szukać 🙂

Balkon

Jak duży jest balkon?

Balkon ma 12,5 m2. Od dłuższej strony część wschodnia, od krótszej – południowa.

Meble

Gdzie zostały kupione meble?

Meble kupiłam kilka lat temu w Praktikerze. Niestety obecnie Praktiker wycofał się z  polskiego rynku. Przy kupnie mebli warto zwrócić uwagę, by pokrowce miały zamek i można było je wyprać, zwłaszcza gdy są jasne. Gdyby nie to, już dawno wymienialibyśmy wszystkie poduchy. Przy wyborze mebli sugerowaliśmy się też wygodą (głębokość siedzisk 63 cm) i możliwością ustawiania w różnych kombinacjach: 1) jako narożnik, 2) jako dwie sofy, 3) jako łóżko:

Jakie są wymiary siedzisk na narożniku?

Siedziska mają z każdej strony 63 cm. Odejmując poduchę-oparcie, które zabiera trochę miejsca, na część do siedzenia przypada ok 54 cm. Są bardzo wygodne.

Pergole

Gdzie zostały kupione pergole? Jaki mają wymiar?

Zamówiliśmy je w sklepie internetowym Jagram. Jest to Kratka Oslo. Ma wymiar 180×90.  Są w kolorze jasnego drewna, impregnowane ciśnieniowo. Przed pomalowaniem wszystkie szczebelki wymagały oszlifowania. Gdy były gładkie, pomalowałam je na wybrany kolor, który dopasowaliśmy z mężem do koloru okien.

Jak pergole zostały zamontowane?

To jedno z najczęstszych pytań, jakie mi zadajecie. Jakiś czas temu mój mąż nagrał filmik instruktażowy, warto obejrzeć 🙂

Jaka jest odległość pomiędzy szczebelkami pergoli?

2 cm.

Jaka jest odległość pomiędzy pergolą, a sufitem?

10 cm

Jaka jest odległość pomiędzy pergolą, a podłogą?

Pergola jest podwieszona na kantówkach na wysokości 60 cm nad podłogą.

Czym zostały pomalowane pergole, jaki to kolor?

Firma 3v3, kolor: Dąb złocisty

Jakie wymiary mają kantówki, do których zamocowane zostały pergole?

Kantówki z każdej strony mają ok 5,5 cm, dodatkowo kanty zostały lekko zeszlifowane. Kantówki były kupione u pobliskiego stolarza.

Dużo osób zdecydowało się na zamówienie takiej pergoli u lokalnego stolarza w innym, wybranym przez siebie rozmiarze:

Zdj. Robert Paterski:

Zdj: Joanna Grzybkovska:

A co się dzieje w czasie deszczu??

Nic. Poduszki na narożniku są wodoodporne, a firanki cienkie, więc dość szybko wysychają. Przy dużym deszczu, zwłaszcza, gdy mocno zacina, poduchy zabieram i kładę na podłodze przy ścianie.

Firany/zasłony

Na czym wiszą firany?

ok 2 cm

Rurka jest długa, więc by uniknąć jej wyginania się, na środku swojej długości została  dodatkowo wzmocniona:

Gdzie kupujesz firany?

Wybieram firany na tunelu – wygodnie jest wsunąć je na rurkę i o nic sie nie martwić. Najczęściej wybieram firany IKEA (KLIK!). Są niedrogie, w czasie lata piorę je 1-2 razy. Po sezonie wyrzucam.

Oświetlenie

Skąd oświetlenie?

Na balkonie są dwa podstawowe żródła światła: Długa girlanda zasilana prądem, która jest przyczepiona do pergoli w wielu miejscach za pomocą bezbarwnej żyłki. Daje dużo światła:

i drugie źródło światła (wiszące przy suficie) to girlanda DIY z piłeczek do tenisa stołowego i lampek choinkowych (KLIK! Jeśli chcesz zobaczyć, jak ją zrobić)

Ufff. To chyba na tyle. Jeśłi pominęłam jakieś pytania, dajcie znać, dopiszę 🙂

Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozdrawiam, Iwona

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!