Jak zawiesić wianek na drzwiach?

Cieszę się, że tu trafiłeś. Zajrzyj na Facebook MojeWłasne (KLIK!) i zostań ze mną na dłużej.

Często klientki pytają mnie właśnie o to, jak zawiesić na drzwiach wianek. Niedawno, gdy jedna z nich zasugerowała, że wbije w drzwi gwoździk – zamarłam! I już wtedy wiedziałam, że musi powstać ten wpis! Jest tyle sposobów na zamocowanie dekoracji na drzwiach nie niszcząc ich, więc w trosce o Wasze drzwi muszę Wam o nich opowiedzieć. Sprawa jest banalnie prosta! 🙂

1. Haczyk samoprzylepny

Wpisuję go jako numer 1, ponieważ sama używam go od lat. Swój kupiłam w zestawie 2 szt. w supermarkecie (ok.11 zł).  Przed przyklejeniem haczyka powierzchnię drzwi należy odtłuścić (możesz użyć do tego płynu do naczyń, płynu do mycia okien itp.), dokładnie wysuszyć i przykleić  na odpowiedniej dla Ciebie wysokości. Warto wziąć pod uwagę wielkość wianka, by nie zasłaniał wizjera (o czym ja oczywiście pomyślałam po fakcie 🙂 ).  Ja używam tesy, świetnie sprawdzają się również haczymi Command. Ikea również posiada haczyki dedykowane na drzwi.
Po przyklejeniu haczyka najlepiej nie wieszać nic na nim przez dobę. Haczyki nie niszczą drzwi, są bardzo trwałe. Swojego czasu przesadziłam i powiesiłam na nim bardzo duży i bardzo ciężki wianek z szyszek: przez jakiś czas wisiał, ale siłą rzeczy w końcu się zerwał. Dzięki temu przekonałam się, że faktura drzwi pozostała nieuszkodzona.
Haczyk pod wiankiem jest całkowicie niewidoczny. Pomyślisz – no dobrze, a co z nim po świętach? Powiem Ci, że u mnie wianki zdobą drzwi przez cały rok, oczywiście dostosowane do sezonu. I tak kolejno: wianek bożonarodzeniowy, wielkanocny, wiosenny, letni, jesienny i ponownie zimowy. 🙂

2. Wstążka

Jeszcze bardziej nieinwazyjnym sposobem jest zamocowanie dwóch wianków na obu końcach dekoracyjnej wstążki i oparcie jej na rancie drzwi. Dzięki temu możesz mieć dekorację jednocześnie od wewnątrz, jak i z zewnątrz.

3. Pinezka/szpilka

Pinezkę należy wbić w górny rant drzwi i na niej zamocować żyłkę (sznurek, wstążkę) na której zawiesisz wianek.  W przypadku ognioodpornych drzwi niestety nie sprawdza się z powodu braku możliwości wbicia w nie czegokolwiek. 🙂

4. Kołatka

Ta opcja wchodzi w grę tylko w przypadku posiadania kołatki na drzwiach, do której możesz wstążką przywiązać wianek.

5. Wianek na dwóch wstążkach

Wianek zamocować na dwóch wstążkach przywiązanych do wianka i zahaczyć je o górne rogi drzwi.

6. Haczyk samoprzylepny na drzwiach od wewnątrz, do góry nogami

Kolejny banalny sposób, dzięki któremu zamocujesz wianek.

7. Specjalny wieszak na wianek

Ostatnia nieinwazyjna opcja. Nie podpowiem, w jakim sklepie go nabędziesz, ja natomiast zobaczyłam go w sprzedaży internetowej (allegro).

8. Magnesy dwustronne z haczykiem

Niewielkie, niepozorne magnesy, które można umieścić  po obydwuch stronach drzwi.

Jeśli chcesz być na bieżąco i widzieć wszystkie nowe wpisy, polub mnie na Facebook (KLIK!).

Pozdrawiam

Iwona

Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozdrawiam, Iwona

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!