DIY Świąteczne i zimowe wianki na drzwi

Cieszę się, że tu trafiłeś. Zajrzyj na Facebook MojeWłasne (KLIK!) i zostań ze mną na dłużej.

Kochani! Dla wielu z Was jestem przede wszystkim dziewczyną od wianków – i w zasadzie w dużej mierze tak właśnie jest. Niektórzy powiedzą – jest dopiero październik, ona oszalała!  Doskonale  to rozumiem,  bo nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, ile czasu zajmuje wyklejenie danej dekoracji i baaa! Ma do tego święte prawo, zwłaszcza, że nigdy nie miał z tym styczności. Powiem więcej: jeszcze kilka lat temu sama bym tak powiedziała, a już z pewnością pomyślała.

Moje pierwsze zderzenie z rzeczywistością pod tym względem było w momencie, kiedy na początku grudnia próbowałam zamówić u kogoś (nie pamiętam nawet dokładnie u kogo) coś na święta. Usłyszałam – przykro mi, nie ma terminów. Wtedy byłam w szoku. Ale jak to? Przecież jest grudzień, dopiero rozpoczyna się sezon! Otóż nie, moi Drodzy – dla rękodzielnika w grudniu sezon się kończy – dopina  się ostatnie zamówienia, organizuje sobie prywatny czas. Pomijając, że też musimy pobiegać za prezentami, posprzątać dom, zaplanować potrawy świąteczne, wpadając w ten cały wir przygotowań, to przede wszystkim chcemy (a przynajmniej ja) przygotować się do tego szczególnego czasu.  Mam nadzieję, że po tym, co przeczytaliście spojrzycie na mnie bardziej przychylnym okiem,  chociaż mimo wszystko jest mi miło, że z tego rodzaju krytyką, że “za wcześnie” osobiście nie miałam styczności.

A dla pozostałych – a jest Was całkiem sporo:  którzy wspieracie mnie na co dzień na fabebooku (KLIK!) i dodajecie skrzydeł, by robić, to, co robię i być tu, gdzie właśnie jestem – ogromny buziak i ukłon w Waszą stronę, bo bez Was to wszystko nie miałoby sensu.

Do rzeczy! Poniżej prezentuję Wam zimowe i świąteczne wianki. Mogą wisieć zarówno na drzwiach, jak i na ścianie, lub być dekoracją na stole. Przez cały okres przedświąteczny będę dodawała tutaj nowe wzory. Części z Was przyozdobią domy, dla pozostałych – mam nadzieję, że będą inspiracją i zachęcą do samodzielnego stworzenia Swojej Własnej dekoracji.

#1

Kilka rodzajów sztucznych zielonych i ośnieżonych gałązek, Spinacze (gwiazdki), dekoracyjny bałwanek, mieniący się brokatowy koń na biegunach oraz lizak, oszronione czerwone jabłuszka, czerwone bombki, oszroniony biały głóg, brokatowe białe i malutkie czerwone kuleczki. Dodatkowo – drewniane gwiazdki oraz śnieżynki.

Podobne – różnią się detalami.

Z dekoracją na dole (średnica 33 cm):

Oraz mniejszy, o średnicy 27 cm (na kole wiklinowym 25 cm):

#2

Kilka rodzajów sztucznych zielonych gałązek, białe róże, białe drewniane gwiazdki, brokatowe kuleczki w różnych rozmiarach,lotos oraz naturalne szyszki. Średnica 33 cm

#3

Czerwone jabłuszka,  sztuczne ośnieżone czerwone gwiazdki, drewniane białe gwiazdki oraz śnieżynki, ośnieżony głóg, pachnący cynamon i suszone plastry mandarynki. Szklane czerwone bombki. Dodatkowo brokatowe białe kuleczki w różnych rozmiarach oraz mini perełki.

Większy:średnica 33 cm, na kole wiklinowym 30 cm i mniejszy: średnica 27 cm, na kole wiklinowym 25 cm.

#4

Drewniany koń na biegunach, białe i niebieskie bombki, drewniane śnieżynki, perłowe i niebieskie koraliki, niebieskie wstawki ze wstążki, ośnieżony głóg oraz sztuczne zielone i ośnieżone gałązki. Dodatkowo zwisające drewniane śnieżynki. Średnica 33 cm.

#5

Białe i zielone bombki, srebrny prezencik, srebrne listki, drewniany konik na biegunach, wstawka kwiatowa (biała), biały ośnieżony głóg,  białe brokatowe kuleczki, perłowe koraliki, anyż, zielone sztuczne gałązki (kilka rodzajów) oraz naturalne szyszki – miniaturki. Średnica 27 lub 33 cm (na zdjęciu 33 cm)

#6

Złote bombki w różnego rodzaju i różnej wielkości, podłużne naturalne szyszki, suszone plastry pomarańczy, złote jabłuszka, złote koraliki, kilka rodzajów sztucznych zielonych gałązek. Całość wyklejona na kole wiklinowym.

#7

Srebrno-czarna sowa, srebrne i białe bombki oraz kuleczki, srebrne brokatowe gałązki, zielone oraz ośnieżone sztuczne gałązki (kilka rodzajów) srebrny prezent, dzwoneczek ze śnieżynką, zwisające po prawej strony przeźroczyste kryształki na druciku, białe drewniane gwiazdki oraz śnieżynki ośnieżony głóg, naturalne szyszki. Średnica 33 cm.

#8

Mocno ośnieżony zielony cyprys, srebrne, białe i czerwone bombki, srebrne i czerwone brokatowe kuleczki. Średnica 33 cm.

#9

Złote brokatowe skrzydła, złote bombki (połysk i mat), złote i białe brokatowe kuleczki w różnych rozmiarach, biały ośnieżony głóg, złote brokatowe gałązki, zielone  i ośnieżone sztuczne gałązki, drewniane gwiazdki, drobne perełki, naturalne szyszki i szyszka miniaturka. Średnica 33 cm.

i w wersji mniejszej, 27 cm:

#10

Złote oraz białe bombki, białe drewniane śnieżynki, ośnieżony głóg, zielone i ośnieżone sztuczne gałązki, brokatowe listki, złoty prezencik,  brokatowa choinka.

#11

Drewniane saneczki, drobne białe kwiatuszki, ośnieżony głóg, srokatowe gwiazdki i aniołki (szampańskie złoto) szyszki-miniaturki, kilka rodzajów zielonych sztucznych gałązek. Średnica 33 cm.

#12

Duży wianuszek 48 cm średnicy (wszystkie elementy sztuczne).
Drewniane łyżwy, drewniane czerwone i białe gwiazdki i śnieżynki, drewniany aniołek, plastikowe i szklane czerwone i srebrne bombki, duże ośnieżone szyszki, ośnieżony głóg, ośnieżone czerwone jabłuszka, brokatowe czerwone i białe kuleczki, okrągłe dzwoneczki ze śnieżynką oraz kilka rodzajów sztucznych gałązek. 😊

#13

Brokatowy koń na biegunach, szyszki-miniaturki, drewniane gwiazdki i śnieżynki,  białe, granatowe i czerwone bombki (szklane i plastikowe),  oraz brokatowe kuleczki, szyszki-miniaturki, czerwona gwiazdka-spinacz, drewniana skarpeta z futerkiem, granatowy prezencik, zielone i oszronione sztuczne gałązki. Dodatkowo zwisające dzwoneczki ze śnieżynką.

#14

#15

#16

#17

#18

#19

#20

#21

Bardzo duże wianki na grób (śr 50 cm), na gotowym podkładzie, by wstawić do środka znicz:

Tak wianuszki wyglądają od tyłu:

Flower box:

I stroik 🙂

Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozdrawiam, Iwona

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!