DIY Dekoracje na grób ze zniczy

Dekoracje nagrobne nie są dziedziną, którą darzę największą miłością, ale wykonując różne inne florystyczne ozdoby, kilka razy poproszono mnie o stworzenie czegoś na grób. Zdecydowanie wolę wykonywać mniejsze rzeczy, a zatem udało mi się znaleźć kompromis w postaci kwiatowych zniczy. Być może kiedyś  przekonam się do wiązanek, aczkolwiek to zupełnie coś innego. Wówczas w grę wchodzą inne „gabaryty”, tzn przy wiązankach należy użyć większych kwiatów, a co za tym idzie – większych dodatków do nich oraz wypadałoby również zrezygnować z  jakości kwiatów na rzecz tych przynajmniej odrobinę tańszych, by taka wiązanka nie kosztowała fortuny. Ważne, by było ładnie, schludnie i przede wszystkim – jakkolwiek górnolotnie to zabrzmi – od serca. W każdym razie na obecną chwilę pozostaje w swoich rozmiarach dekoracji. Pierwsze tego typu znicze powstały tuż przed Wielkanocą. Teraz powoli, w tak zwanym międzyczasie dochodzą kolejne. Wpis będę edytować i dodawać na bieżąco nowe  z nadzieją, że okażą się dla Was inspiracją i zachęcą do stworzenia tego typu ozdoby.

Warto do  środka znicza włożyć kamyczki, by go dodatkowo obciążyć. Przy silnych porywach wiatru zdarza się, że znicz się zbije, tak jak było w przypadku znicza, którego zrobiłam dla swojego Taty.

Wersje wiosenne:

Letnie:

Jesienny:

Świąteczny na Boże Narodzenie:

Wszystkie nowinki  pojawiają się na bieżąco na facebooku (KLIK!). Zaglądajcie. 🙂

Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!