Przekąski na imprezę: faszerowana bagietka

Pomysłowa i efektowna przekąska na imprezę i uwaga! Tym razem bez majonezu! 🙂  Przygotuje ją każdy i prawdopodobnie każdy zje ze smakiem. Gdy zrobiłam po raz pierwszy i dałam do spróbowania mężowi, to pochłonął całość zanim się obejrzałam. Przekąskę wykonacie bardzo szybko. W zasadzie najwięcej czasu zajmuje jedynie wydrążenie bagietki, ale o tym za chwilę.  Przekąskę można przygotować dzień wcześniej, przechowując w lodówce.

Składniki:

Wykonanie:

Serki almette wymieszać z pokrojonymi drobno jajkami  (używam do tego sitka do krojenia ugotowanych warzyw – znacznie przyśpiesza pracę).

Przekroić wzdłuż bagietkę i wydrążyć.  Ja kupiłam ciemne bagietki w Biedronce. Można oczywiście użyć zwykłych pszennych bagietek. Najważniejsze, by bagietka nie pękła. W przypadku wąskiej bagietki, takiej jak u mnie, ten krok wymagał więcej uwagi, ale można pomóc sobie wkładając bagietki do mikrofali na ok. 20 sekund –  wtedy ciasto jest bardziej elastyczne.

Jedną bagietkę przekroiłam z boku, drugą od dołu.  Od dołu trudniej jest wydrążyć i nafaszerować, ale za to później ładniej wygląda. 🙂

Tak przygotowane bagietki napełnić farszem do połowy i po “ściankach”. Ułożyć pokrojoną w paski paprykę oraz wzdłuż zwinięte w rulon plasterki szynki (na jedną bagietkę użyłam 3 plasterków), a następnie ponownie położyć farsz śmietankowy. Zawinąć w folię i schłodzić w lodówce.

Gotową bagietkę polecam kroić nożem z ząbkami.

Przypadkiem mogą też wyjść różne minki – alternatywa dla małych niejadków.

Smacznego!

Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozdrawiam, Iwona

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!