Organizujemy przyjęcie komunijne w domu – gdzie szukać inspiracji?

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla samego komunikanta, ale również jego rodziców i najbliższych. Dlatego tak ważne jest, aby tego dnia wszystko było zapięte na ostatni guzik. Nic zatem dziwnego, że wiele osób, w obliczu ogromu pracy, powierza jej organizację lokalnym restauracjom, biorąc na swoje barki konieczność udźwignięcia często horrendalnych kosztów związanych z całą obsługą.

My pytamy: „A po co?”, skoro przyjęcie komunijne równie dobrze można przygotować w zaciszu własnego domu. Oczywiście, nikt nie mówił, że będzie łatwo, jednak mając odpowiedni plan, całe przedsięwzięcie naprawdę ma szansę istnienia! Rezultat? Będzie nie tylko taniej, ale również bardziej kameralnie i prywatnie. Nie wspominając już o tym, że samodzielnie przygotowując przyjęcie, możemy je zaplanować zgodnie z osobistą wizją – bez konieczności dopasowywania się do reguł i zasad narzucanych przez restauratorów. A zatem – do dzieła! Jeśli zastanawiasz się, jak zorganizować przyjęcie komunijne w domu, usiądź wygodnie i oddaj się lekturze niniejszego poradnika. Będzie on garścią inspiracji, który pokona komunijny lęk przed zbliżającymi się przygotowaniami. A kto wie, może wyzwoli w Tobie ducha organizatora imprez?

Tytułem wstępu, czyli o zaproszeniach w kilku słowach

Komunia w domu to tradycyjny sposób na uczczenie magii tego wyjątkowego wydarzenia. Odpowiednio zaplanowana i przygotowana w niczym nie umniejszy tej, jaką organizują lokale gastronomiczne. Aby jednak tego dnia można było liczyć na obecność rodziny i najbliższych, konieczny jest zakup specjalnych zaproszeń komunijnych. W naszym sklepie z dekoracjami są one dostępne pod wieloma postaciami. Z ornamentem, wzbogacone dekoracyjną wstążką czy kolorowymi nadrukami. Uzupełnione o wewnętrzny tekst oraz eleganckie koperty staną się pierwszym punktem na komunijnej liście zadań.

Zapraszam do stołu, czyli porozmawiajmy o dekoracjach...

O ile kwestia komunijnego menu uzależniona jest od indywidualnych preferencji wszystkich zaproszonych biesiadników, o tyle wybór stołowych dekoracji, będących unikatową oprawą serwowanych dań, wymaga kilku słów wyjaśnienia. Zanim jednak w roztargnieniu będziemy przeglądać posiadaną zastawę, należy skupić się na detalach. Dokładniej mówiąc – na kolorystyce. Każda aranżacja, zarówno wnętrza, jak i organizowanego przyjęcia, ma swój fundament we właściwej tonacji kolorów. W przypadku Komunii Świętej powinna to być oczywiście biel, jednak występująca w duecie z innymi, żywszymi akcentami. Popularnym zabiegiem jest łączenie jej z różem lub fioletem (dla dziewczynki) lub błękitem (dla chłopca). Alternatywnym, wręcz uniwersalnym rozwiązaniem może być również podkreślenie bieli eleganckim złotem. Gdy już dokonamy wyboru, co do ostatecznego koloru, możemy przystąpić do gromadzenia dekoracji. Jednym z komunijnych niezbędników są oczywiście kompozycje kwiatowe, które wprowadzą świeżość, lekkość i piękny zapach do domu komunikanta. Wybór jest szeroki, począwszy od małych stroików po duże bukiety umieszczone w pękatych wazonach. Tulipany, róże, konwalie, goździki – kwiatów jest dużo i to od naszych preferencji zależy, które z nich zagoszczą na stole. Piękną oprawą dla kwiatów będzie śnieżnobiały obrus przełamany bieżnikiem, perłowymi girlandami, siatką lub tiulem dekoracyjnym, na którym dumnie spoczną kolorystycznie dobrane serwetki i świece. Szeroki asortyment tych dodatków znajduje się w ofercie naszego sklepu. Z pewnością ułatwi podjęcie decyzji wielu osobom.

Gość wyjątkowy – komunijny tort

Tak, jak urodziny nie mogą obyć się bez smakowicie prezentującego się tortu, tak w przypadku Pierwszej Komunii Świętej również nie możemy zapomnieć, że jest on gościem wyjątkowym. Nie tylko zdobi stół i podnosi walory smakowe poobiedniej kawy, ale również stanowi słodki wyraz podziękowania dla gości. Musi być zatem jedyny w swoim rodzaju! Pomogą nam w tym oferowane w naszym sklepie figurki komunijne, które największą sympatię zaskarbią u najmłodszych. Co ciekawe – mogą dekorować nie tylko tort, ale również całe pomieszczenie. Porozstawiane na stole, parapecie czy komodzie uwypuklą rangę tego doniosłego wydarzenia.

Dekoracje nie tylko na stole

Aby pokusić się o bardziej uroczysty charakter komunijnego przyjęcia, warto nie ograniczać się wyłącznie do dekoracji stawianych na stole. Ciekawą propozycją będą stylistycznie dobrane balony, które w sklepie Kucmar.pl występują w nieograniczonych wariantach. Foliowe, z nadrukiem, LED-owe, dostępne w rozmaitych kształtach i kolorach. Oprócz balonów, sporym zainteresowaniem cieszą się ozdoby wiszące, w postaci girland, dekoracyjnych rozet, a także kul i pomponów z bibuły.

Pamiętaj, aby podziękować!

Dobry zwyczaj nakazuje podziękować gościom za przybycie. Można to zrobić słownie lub pokusić się o bardziej eleganckie propozycje. Wśród nich prym wiodą ozdobne figurki i słodycze, zapakowane w stylowe pudełeczka z kokardką lub woreczki z organzy. Nim jednak na dobre pożegnamy się z biesiadnikami, pamiętajmy o wręczeniu im księgi pamiątkowej. Niech pozostawiają po sobie pamiątkowy wpis, który po latach przypomni doniosły charakter uroczystości przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Na szczęście wszystkie z potrzebnych dekoracji znajdziecie w naszym sklepie, tym samym oszczędzając czasu i wysiłek niezbędny do kompletowania komunijnych dodatków.

Artykuł partnera
Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!

Close Menu