Co zrobić z korków po winie? Ramka DIY na biżuterię

Och, jak dawno nie pokazywałam Wam żadnego DIY. Kompletnie utknęłam w kuchni, ale obecne upały nastroiły mnie bardziej twórczo. Pokażę Wam, jak stworzyć taką ramkę na biżuterię. Jej wykonanie jest wyjątkowo łatwe i szybkie!

Potrzebne są:

Każdy korek należy starannie przeciąć wzdłuż na pół. Nie jest to łatwe, bo nie zawsze połówki wychodzą równe. Do cięcia użyłam noża z ząbkami.

Na sucho ułożyłam korki na szybce ramki,  docięłam małe kawałeczki po bokach. Wybrałam wzór na cegiełkę, tzn z przesunięciem. W międzyczasie przygotowałam sobie dwie materiałowe tasiemki dopasowane na szerokość ramki.  Na ich końcach zawiązałam supełki.

Kolejnym etapem jest przyklejanie. W moim przypadku korki przyklejone są do szklanej szybki, czyli na stałe. Na każdą połówkę korka nałożyłam niewielką ilość kleju uniwersalnego – w malutkiej tubce, jak kropelka. Jedno opakowanie mi niestety nie wystarczyło.

Na końcu przyczepiłam tasiemki wbijając szpilki w supełki i mocując na korku. Warto je lekko naprężyć, wtedy wiszące na niej kolczyki nie obciągają jej znacząco. Pozostałe kolczyki – wkręty wbijają się w korek idealnie i wiszą stabilnie. Nie ma możliwości, by odpadły.

Jak Wam się podoba taki pomysł? Robiliście kiedyś coś podobnego? Koniecznie pochwalcie się zdjęciami w komentarzu. A może macie inne ciekawe propozycje na wykorzystanie niepotrzebnych korków po winie?

Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozdrawiam, Iwona

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!