Jak zrobić stroik na stół świąteczny

W przerwie pomiędzy wiankami udało mi się zrobić 3 niewielkie stroiki na stół. Wszystkie wykonane są wg tego samego, dość prostego schematu,. Nie wiem jakim cudem jeden stroik robię 2-3 godziny, szczerze się nad tym zastanawiam, bo przecież nie ma tu aż tak wiele pracy? Chociaż najwięcej czasu zajmuje mi dobór dodatków i kolorów; nigdy nie mogę się zdecydować co lepsze, co bardziej pasuje do danej osoby, co może przypaść jej do gustu. W każdym razie stroiki są prościutto!

Użyłam szklanego białego świecznika, sztucznych gałązek, i gąbki florystycznej.  Gąbkę docięłam na rozmiar świecznika. Następnie powtykałam sztuczne gałązki dookoła gąbki  w trzech rzędach, żeby mniej więcej zobaczyć, czy gałązki są rozmieszczone równomiernie, po czym wszystkie gałązki wyjęłam i ponownie włożyłam, tym razem mocując na klej na gorąco.

Odrobinę kleju nakładam na końcówkę gałązki, po czym wkładam w dziurkę, którą wcześniej zrobiłam. Dzięki temu gałązki trzymają się sztywno i nie wypadają.

Tak wygląda całość od spodu:

Następnie na środek gąbki florystycznej nakładam trochę kleju na gorąco i stawiam na tym świecę i dookoła niej przyklejam bombki, bombeczki, kuleczki i inne ozdoby, które u siebie mam. Tu pełna dowolność 🙂 i Efekt końcowy poniżej na tle mojego gumilexu 🙂

Zamiast świecznika można użyć szklanego naczynia, szklanej miseczki, tuby lub tak jak u mnie poniżej szklanej kuli. 🙂

To chyba na tyle. Mam nadzieję, że stroiki przypadły Ci do gustu oraz że przekonałam Cię, że zrobienie ich nie jest trudne. Do przeczytania przy kolejnym wpisie :).

Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozdrawiam, Iwona

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!