Świąteczne lampiony ze słoików – bałwanki

Haj! Mam dla Was propozycję na szybki lampion ze słoików.  Jako, że niedługo rozpocznie się sezon zimowy to tym razem królują bałwanki. Co lepsze – lampiony zostały wykonane w 20 minut! Dosłownie! Sama byłam zaskoczona, że ledwo siadłam do robienia, a już skończyłam. Efekt rewelacyjny, koszt znikomy 🙂

Do wykonania lampionów potrzebne są:

Na umyty i osuszony słoik nakładam dość grubą warstwę kleju. Następnie zaczynam nakręcać włóczkę zaczynając od góry. Warto zwracać uwagę, by nie było zbyt dużych prześwitów podczas owijania – można pomagać sobie palcami i przyciskać włóczkę, by była owinięta ściślej. Natomiast samej włóczki w ogóle nie naciągam podczas kręcenia, ponieważ zależało mi, by była puszysta i wyglądała naturalnie.

Z kawałka filcu wycinam jeden długi pasek przykładając linijkę i odrysowując równą linię długopisem.  Często filc jest sprzedawany w niewielkich arkuszach. Jeśli Twój arkusz również był zbyt krótki – wytnij dwa takie same paski i sklej je za pomocą kleju na gorąco. Szalika nie przyczepiam niczym na stałe; jest zdejmowalny.

Guziki są przymocowane na klej na gorąco. I to chyba na tyle. Szybko, prawda? 🙂

Jestem fanatyczką wykorzystania słoików w formie dekoracyjnej, więc z przyjemnością zobaczę Twoje pomysły na ich wykorzystanie.
Czekam na fotki 🙂

Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozdrawiam, Iwona

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!