Jak zostać mistrzem wypieków?

Chcieliście ostatnio upiec pyszne, puszyste ciasto, ale z piekarnika wyjęliście mało apetyczny zakalec? A może postanowiliście umilić sobie śniadanie świeżym, pachnącym chlebem, ale w efekcie wasza kuchnia została jedynie przysłonięta ciemnym, duszącym dymem? Nie załamujcie się – sprzęty Beko nadchodzą z pomocą!

Bitwa o ciasto

Według Wielkiego Badania online na temat codziennego życia Polaków, przeprowadzonego przez markę Beko, 28% ankietowanych piecze ciasta średnio raz w tygodniu, a 26% – średnio raz w miesiącu. Kobiety pieką zdecydowanie częściej – 31% z nich zajmuje się tym średnio raz w tygodniu względem 17% mężczyzn. Niezależnie od powodów, dla których większość mężczyzn woli zostawić piekarnik w spokoju, warto zapoznać się z nowoczesnymi technologiami, w które wyposażone są sprzęty AGD Beko. Dzięki nim zakalce odejdą w zapomnienie, a domownicy zakochają się w twoich wypiekach.

Praktyka czyni mistrza?

Jak nauczyć się wypiekać idealne ciasta? Nie potrzeba wielkich umiejętności! Nawet amator może zaskoczyć pysznymi słodkościami. Wystarczy, że zainwestuje w odpowiedni sprzęt AGD. Piekarniki Beko wyróżniają się innowacyjnym systemem SURF, który gwarantuje równomiernie wypieczone potrawy. Oprócz centralnego nawiewu z wentylatora, gorące powietrze dostaje się do środka komory poprzez specjale otwory wentylacyjne, które znajdują się w bocznych ściankach urządzenia. Dzięki temu każda potrawa będzie upieczona równomiernie – zarówno z przodu, jak i tyłu oraz z boków. Możesz upiec nawet trzy tarty równocześnie na różnych poziomach, ponieważ powietrze cyrkuluje nakażdym poziomie piekarnika.

Jeśli zależy wam na wyrośniętych i puszystych bułeczkach czy chlebie, wykorzystajcie pieczenie wspomagane parą zapewniające zachowanie odpowiedniego poziomu wilgotności. Jest to idealny sposób na uzyskanie błyszczącej i chrupkiej skórki na wypiekach. Sprawia także, że wnętrze chleba czy bułek jest bardziej miękkie i puszyste w porównaniu do standardowego pieczenia.

Zostań osiedlowym bohaterem

Dla każdego miłośnika wypieków istotna powinna być nie tylko jakość, ale też ilość. Dlaczego? Musi być bowiem przygotowany na to, że sąsiedzi zwabieni cudownymi zapachami, będą chcieli wpaść napodwieczorek, by zacieśniać sąsiedzkie więzi. Na szczęście, nowa gama piekarników Beko wyposażona jest we wnętrza XXL, oferujące zwiększoną pojemność użytkową nawet do 82 litrów! Oznacza to, że można korzystać jednocześnie aż z 5 poziomów tac – kilkadziesiąt muffinków możesz upiec za jednym razem. Jeśli jednak zdecydujesz się na upieczenie niesamowicie dużo ciasta, spróbuj naszego sposobu na proste pokrojenie go na równe kawałki:

Dwie pieczenie na jednym ogniu

Jeśli zaraz po obiedzie lubisz zjeść słodki deser, wykorzystaj technologię Beko Split & Cook, dzięki której pyszne ciasto uda się upiec równocześnie z zapiekanką makaronową. Jak to działa? Technologia ta oferuje możliwość podzielenia komory piekarnika na dwie odrębne części. Zapachy dwóch całkowicie różnych potraw nie zmieszają się, a ty możesz piec je równocześnie nawet wtedy, jeśli temperatura, czas pieczenia i źródła ciepła są inne.

Dzięki nowoczesnym technologiom, pyszne, puszyste wypieki wcale nie muszą być trudne. Naucz się wykorzystywać to, co oferują innowacyjne piekarniki Beko i zostań mistrzem wypieków.

Zobacz więcej sprytnych, domowych tipów od Beko: http://smart.beko.pl/smart-video/

Jak dobrze Polacy znają swoje sprzęty AGD? Jak długo zajmują im obowiązki domowe? Znajdź odpowiedzi na te i inne pytania na stronie z wynikami Wielkiego Badania Beko smart.beko.pl/artykuly/

Wyniki podane w artykule opracowane są na podstawie badania opinii przeprowadzonego na stronie internetowej marki Beko www.smart.beko.pl – Wielkie Badanie Beko, 2017 r.

Artykuł partnera
Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozdrawiam, Iwona

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!