Wiszące lampiony ze słoika i sznurka (makrama)

Czas przyznać się przed samą sobą – mam hopla na punkcie lampionów, świeczek i świeczuszek. Kilkukrotnie zdarzyło mi się stwierdzić, że “ten lampion będzie już ostatnim”. I trwam w tym przekonaniu maksymalnie … tydzien, może dwa aż znów wpadnie coś do głowy lub gdy zostanę skutecznie zainspirowana :).

Wiszące lampiony- bo o nich dziś będzie mowa, wbrew pozorom nie są trudne w wykonaniu i nie wymagają specjalnych umiejętności manualnych. Jedynie, czego będziesz potrzebować do ich wykonania w podstawowej wersji to słoik i sznurek. Splot nie jest skomplikowany. Już po wykonaniu pierwszej próby supełkowej, każda kolejna będzie czystą przyjemnością. Przekonaj się sam!

Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

krok 1 – przygotuj 6 sznurków o takiej samej długości. Złóż je na pół (u mnie sznurkki o dł. ok.2,5 metra)

krok 2 – złożone sznurki zwiąż u nasady

krok 3 – na każdej parze sznurków zawiąż supełek na tej samej wysokości
krok 4 – drugi sznurek z pierwszej pierwszej pary połącz z pierwszym sznurkiem z drugiej pary

krok 5 – czynność powtarzaj. Drugi sznurek z drugiej pary połącz supełkiem z pierwszym sznurkiem trzeciej pary. I tak dalej … :).
Nawet, jeśli brzmi to chaotycznie i skomplikowanie to poniższe zdjęcia z pewnością ułatwią Ci pracę.

Wszystkie supełki powinny być zawiązane mniej więcej w równej odległości od siebie i na tej samej wysokości.

Do obciążenia słoika możesz użyć białych kamyczków, piasku, ryżu, kaszy mannej lub czegokolwiek, co przychodzi Ci do głowy. Możesz również wstawić tylko świeczkę.

Taki sznurek możesz nabyć np w KiK (4 zł) lub w supermarketach. Znajduje się przeważnie na dziale ogrodniczym. Możesz użyć również kolorowych sznurków lub nawet pociąć w paski stary bawełniany t-shirt.

Lampiony możesz powiesić na hakach przy suficie, lub przywiązać do pergoli lub nawet barierki balkonowej. Ważne, aby świeczka nie była zbyt wysoka oraz by jej knot nie wystawał poza słoik (dla bezpieczeństwa).

Zainspiruj się innymi pomysłami na własnoręcznie wykonane lampiony ze słoika w stylu morskim lub w stylu marynarskim lub romantycznej koronki.

Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozdrawiam, Iwona

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!