Na co zwrócić uwagę przy zakupie basenu ogrodowego?

Wygoda posiadania własnego basenu spowodowała, że są one bardzo popularne i możemy je kupić niemalże w każdym sklepie. Wraz ze zwiększeniem ich popularności, ceny zaczęły spadać. Kupując basen ogrodowy, musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Tutaj dowiecie się na co, zwrócić uwagę dokonując zakupu.

Kupując basen ogrodowy, przede wszystkim stajemy przed wyborem, czy kupić basen stelażowy, czy może rozporowy. Baseny stelażowe są nieco droższe od rozporowych, dlatego też częściej kupowanym modelem są te drugie. Możemy także zdecydować się na basen stacjonarny, jednak jest to jedno z najdroższych rozwiązań i mało kto się na to decyduje. Decydując się na basen stacjonarny, powinniśmy uwzględnić go już w planach ogrodu, ponieważ późniejsze jego zamontowanie może być dość trudne.

Na szczęście baseny ogrodowe stelażowe oraz rozporowe też całkiem dobrze sprawdzają się nie tylko do wylegiwania w wodzie, ale także do pływania, wiele firm oferuje duże i głębokie modele, w których tak jak w basenach stacjonarnych bez problemu możemy pływać. Wiele osób martwi się, że nie poradzi sobie z jego rozłożeniem. Jednak bez obaw, rozłożenie basenu rozporowego, czy też stelażowego nie jest trudne i nie zajmie więcej niż pół godziny. Baseny rozporowe są nieco mniej wytrzymałe, co za tym idzie, są tańsze od basenów stelażowych. Warto wspomnieć, że baseny rozporowe są bezpieczniejsze, dlatego też poleca się ich zakup osobom, które mają dzieci.

Hop-Sport.pl ma w swojej ofercie baseny ogrodowe zarówno stelażowe, jak i rozporowe. Na każdy z basenów otrzymujesz minimum 2 lata gwarancji, a do niektórych modeli możesz dostać nawet gratis.

Źródło: hop-sport.pl

Kupując basen ogrodowy, warto także wyposażyć się w:

Pompkę filtrującą – do wyboru mamy pompy z wkładem papierowym oraz pompy plastikowe, kupując pompę, zwróćmy uwagę nie tylko na mechanizm działania, ale także na moc poszczególnych pomp. Im większy basen tym pompa powinna być większa.

Drabinka basenowa – zazwyczaj wchodzi ona w skład zestawu, jednak nie zawsze. Wchodzenie i wychodzenie z basenu może być problemem już przy basenach o wysokości 76 cm, dlatego też drabinka jest wyposażeniem, które musimy kupić kiedy nie ma go w zestawie.

Pływak – ma on za zadanie równomierne rozprowadzanie chemii w basenie, szczególnie w średnich i dużych basenach jest wyposażeniem, które musimy zakupić.

Zestawy czyszczące – szczególnie w przypadku dużych basenów zestaw czyszczący jest urządzeniem, które odkurzy wszystkie odpady i zabrudzenia, które będą gromadziły się w basenie.

Skimmer – urządzenie, które będzie zbierało większe zabrudzenia z powierzchni wody

Systemy podgrzewania i utrzymywania temperatury wody – do wyboru mamy pokrywy solarne, które ograniczają utratę ciepła, czy też podgrzewacze łączone z pompą filtrujące.

Generatory ozonu i chloru – jest to dodatkowe wyposażenie basenu, które ma za zadanie zapewnić czystość w basenie, tym samym likwiduje wirusy, bakterie i szkodliwe związki.

Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozdrawiam, Iwona

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!