Kule z cukierków – słodki upominek DIY

Własnoręcznie wykonany słodki upominek całkowicie może zastąpić gotową bombonierkę lub sklepowe czekoladki. Wykonanie takiej kuli jest szalenie łatwe. Wystarczy odrobina czasu i chęci, by w nagrodę dostać uśmiech i zaskoczenie obdarowanej osoby. Na kuli mieści się nieprawdopodobnie sporo cukierków – dokupowałam w sklepie i szczerze do tej pory trudno mi uwierzyć, że tak niewielka, niepozorna styropianowa bombka pomieści aż tyle słodkości. Gotowa kula jest dość spora i nielekka, czego na zdjęciu nie sposób oddać :).

Do wykonania słodkiej kuli potrzebne jest:

Cukierki należy przyczepić przy użyciu kleju na gorąco spodem do kuli, obok siebie. Nie przyciskam zbyt mocno cukierków do kuli, by gorący klej nie topił czekoladek. Wystarczy, że lekko przymocujesz cukierki, klej po ostygnięciu sam zwiąże sreberko ze styropianem.  Białe luki na kuli pomiędzy cukierkami wypełniłam również sreberkiem z 3-4 cukierków. Papierek po cukierku pocięłam na ok. 9 niewielkich kwadracików. Na środku każdego umieściłam kropelkę kleju i przymocowałam ją w miejscu białej luki za pomocą końcówki długopisu.

Koszt wykonania jest porównywalny z kosztem bombonierki (w zależności od ceny cukierków oczywiście).  Jednak w bombonierce  i innych czekoladkach płacisz również za opakowanie, dlatego też jest w nich znacznie mniej czekoladek.

Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozdrawiam, Iwona

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!