Przekąski z twarożku

Przekąski z twarożku to lekkie i zdrowe przekąski, idealne  nie tylko na śniadanie, ale również na wieczorne przyjęcie. Z pewnością twarożek znajdzie grono swych wielbicieli, zwłaszcza, jeśli nasi goście przepadają za przekąskami typu fit. Ze względu na konsystencję twarożku warto przygotować go w taki sposób, by był wygodny w konsumpcji, tzw. na jeden-dwa kęsy. Z tego względu mam dla Was dwie propozycje na jego podanie.
Mimo, że w obu występuje ten sam twarożek, to przekąski smakują zupełnie inaczej.

W pierwszym przypadku jest to twarożek na zwykłych słonych krakersach. Przekąskę najlepiej przygotować tuż przed przyjściem gości. Krakersy lubią troszkę zwilgotnieć po dłuższym czasie i łamać się, nie utrudnia to jednak konsumpcji. Wówczas należy delikatniej chwytać krakersa. 🙂

Drugą propozycją jest ogórek faszerowany twarożkiem. Ogórek należy obrać ze skórki, pokroić na 4-5 cm kawałki i usunąć z nich środek za pomocą małego nożyka, po czym napełnić ogórek twarogiem za pomocą łyżeczki.

W obu przypadkach najlepiej zrobić twarożek z białego sera oraz śmietany 18% lub jogurtu naturalnego. Najważniejsze, by konsystencja była zwięzła i niezbyt rzadka.  Do tego oczywiście obowiązkowo świeży szczypiorek i rzodkiewka lub pokrojona drobno papryka, sól, pierz. Mmmm … pycha!

Smacznego 🙂

Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Pozdrawiam, Iwona

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!