DIY Doniczka z cementu

Uwielbiam dekoracje z betonu! Robiąc tę doniczkę byłam przekonana, że nie wyjdzie, bo po pierwsze – wylana do worka i wziązana w połowie sznurkiem nie wyglądała zbyt ciekawie i nie zapowiadało się, by miała cokolwiek wspólnego z dekoracją. Po drugie – nie miałam normalnego cementu, ponieważ w sklepie był dostępny tylko 25 kilogramowy worek, więc kupiłam wylewkę betonową w opakowaniu 5 kg. Po rozrobieniu konsystencja przypominała piasek zmieszany z wodą, niezbyt można było podziałać plastycznie z tym materiałem. Na szczęście efekt końcowy mnie zaskoczył :).

Początkowo rozrobiłam wylewkę betonową zgodnie z zaleceniem producenta. Całość przelałam do woreczka, przeznaczonego do mrożenia żywności.  Następnie wsunęłam w środek plastikowy kubek i zawiązałam worek z zewnątrz sznurkiem mniej więcej na wysokości 2/3. Woreczek zdjęłam bez większego problemu następnego dnia, gdy zaprawa była całkowicie twarda.

By zrobić miejsce na roślinkę można dłużej pobawić się, by nie zgiąć kubka: wtedy otwór będzie większy.

Pozdrawiam,
I.

Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozdrawiam, Iwona

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!