DIY: Wielkanocny zajączek z pomponem

Hura! Mamy wiosnę! Szkoda tylko, że pogoda nie dopisuje. Szaro buro i deszczowo. Jak rozweselić dom i wprowadzić do niego odrobinę pogody w kilka minut? Sami zobaczcie, jakie to proste!

Do przygotowania zajączka użyłam naklejki tablicowej. Możesz zastąpić ją kartonem lub kolorową kartką. Wystarczy, że wydrukujesz lub odrysujesz kontury zajączka. Jeżeli nie posiadasz drukarki, możesz go odrysować przykładając cienką kartkę do monitora (karton nie prześwituje), następnie wyciąć obrys zajączka, przyłożyć go do kartonu i ponownie odrysować szkic.

Pomponik również możesz przygotować w łatwy i szybki sposób. Wystarczy, że owiniesz widelec jakąkolwiek włóczką (jak na zdjęciu powyżej), a następnie kawałkiem tej samej włóczki zwiążesz go w poprzek. Na końcu należy obciąć boki i uformować kuleczkę (patrz zdjęcie poniżej). Pompon przymocowałam za pomocą taśmy dwustronnej. Zamiennie można użyć kleju na gorąco.

Wielkanocne drzewko obok powstało jeszcze szybciej.  Wystarczyły małe pisaneczki na druciku, które możesz wetknąć w drzewko. Trzymają się bardzo stabilnie  bez żadnego kleju:).

Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!