Stroik świąteczny z bombki Cotton balls

Duża bombka ze sznurka czyli wielki COME BACK do balonów, kordonków i kleju 🙂 Bombeczkę robi się dokładnie tak samo, jak  cotton balls light, które widzieliście na blogu już jakiś czas temu (do obejrzenia TUTAJ).

Tym razem do wykonania takiej bombki użyłam zwykłego balona (a nie balona na wodę jak w przypadku cotton balls light), kleju wikolowego do drewna  oraz kordonków. Na jedną bombkę zużywam prawie dwie szpulki.

Na sucho (!) owijam cały balon sznurkiem, następnie dokładnie maczam go w kleju z wodą (wymieszanego z wodą w proporcji 1:1). Uciskam, by sznurek dobrze nasiąkł, po czym delikatnie wyciskam z nadmiaru cieszy. Pomagam sobie ręcznikiem papierowym. Całość zostawiam na noc przy kaloryferze.

Rano przebijam balon i wyciągam go przy pomocy wykałaczki. By bombka pięknie mieniła się użyłam brokatu sypkiego “w solniczce”. Bombkę spryskałam uprzednio najtańszym super hiper hard lakierem do włosów posypując bombkę w tym samym czasie brokatem, by się przykleił.

Wszelkie dodatki czyli malutkie bombeczki, sztuczne kwiaty i owoce, listki, gałązki sztucznej choinki są przymocowane klejem na gorąco. Prawda, że łatwe? 😉

Jeśli chcesz być na bieżąco i widzieć wszystkie nowe wpisy, polub mnie na Facebook (KLIK!).

Pozdrawiam 🙂
Iwona

Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozdrawiam, Iwona

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!