DIY choinka ze sznurka

Do wykonania takiej choineczki niezbędny jest sznurek lub kordonek, klej do drewna (wikol) rozrobiony z wodą w proporcji 1:1 oraz stożek, na który można nawinąć sznurek.

Stożek może być styropianowy. Ja natomiast użyłam dwóch plastikowych podkładek, które skleiłam taśmą, lekko je od dołu równając nożyczkami, by stożek stał stabilnie.  Najważniejsze, by  był sztywny i stanowił mocną konstrukcję dla mokrego sznurka.

Na stożek, niezależnie od tego, czy jest styropianowy, czy wykonany z podkładek, czy z grubej gazety, niezbędne jest nałożenie folii spożywczej.  Sznurek wystarczy zanurzyć w przygotowanym wcześniej roztworze i… nawijać na folię.

Choinkę należy pozostawić na stożkowej formie najlepiej na noc.  Gdy sznurek wyschnie i stwardnieje, delikatnie zdjąć choinkę i usunąć folię. Dekorować wedle uznania :). W tym przypadku użyte zostały samoprzylepne kryształki, kupione w sklepie internetowym.

Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozdrawiam, Iwona

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!