Kwiaty balkonowe

Swoja przygodę z kwiatami rozpoczęłam 2 lata temu. Początkowo nie miałam pojęcia, jakie kwiaty najlepiej wybrać na balkon. Przede wszystkim warto poczytać o każdym gatunku kwiatów, pamiętając, że nie wszystkie czują się dobrze w każdym miejscu.

Mój balkon jest południowo-wschodni. Ze względów wizualnych najbardziej przypadły mi do gustu surfinie i petunie. Różnią się jedynie tym, że surfinie opadają w dół, natomiast petunie rosną do góry. Nie są to kwiaty łatwe w utrzymaniu, ponieważ uwielbiają dużo wilgoci. Ponadto są kwiatami bardzo delikatnymi i kruchymi. Szybko się łamią. Źle lub bardzo źle znoszą obfite deszcze, dlatego też mając surfinie będziesz je często ściągać z barierek, by deszcz ich nie połamał. Nie? Też początkowo myślałam, że nie będę tego robić, ale po pierwszej burzy moje kwiaty były w takim stanie, że nie miałabym serca siedzieć bezczynnie i patrzeć jak dogorywają. Tak więc zawsze w czasie burzy, gdy tylko jestem w domu ściągam je na podłogę.

Ponadto surfinie źle znoszą silne słońce.  U mnie na balkonie od strony wschodniej  zdecydowanie obficiej kwitły niż od strony południowej. Zastanawiam się, czy w przyszłym roku warto w ogóle sadzić surfinie od południa.

Surfinie występują w wielu kolorach i odmianach. Pachną tylko te w kolorze fioletowym, za to pachną dość intensywnie, najmocniej wieczorem.

Oprócz tego można zaleźć u mnie również inne kwiaty, które mimo wszystko stanowią zdecydowaną mniejszość 🙂

Wiosną siałam również nasionka.

Oto mój wilec – powój pnący (nasiałam bardzo dużo, a później miałam z nim problem – pomylił mi się zwis z powojem). Mimo to roślinka bardzo żywotna i silnie owijająca się o wszystko co tylko możliwe. Jej minusem jest to, że kwiaty zamykają się po południu, tak więc pracując do 16.00 nie zdążysz się nimi nacieszyć.

Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Facebook
Twitter
LinkedIn

Pozdrawiam, Iwona

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!