Co zrobić z korków po winie? Ramka DIY na biżuterię

Och, jak dawno nie pokazywałam Wam żadnego DIY. Kompletnie utknęłam w kuchni, ale obecne upały nastroiły mnie bardziej twórczo. Pokażę Wam, jak stworzyć taką ramkę na biżuterię. Jej wykonanie jest wyjątkowo łatwe i szybkie!

Potrzebne są:

  • ramka na zdjęcia
  • korki po winie (ja użyłam ok. 24 szt.)
  • 1,5 tubki kleju uniwersalnego (a'la kropelka)
  • wstążka lub sznurek
  • 4 szpilki

Każdy korek należy starannie przeciąć wzdłuż na pół. Nie jest to łatwe, bo nie zawsze połówki wychodzą równe. Do cięcia użyłam noża z ząbkami.

Na sucho ułożyłam korki na szybce ramki,  docięłam małe kawałeczki po bokach. Wybrałam wzór na cegiełkę, tzn z przesunięciem. W międzyczasie przygotowałam sobie dwie materiałowe tasiemki dopasowane na szerokość ramki.  Na ich końcach zawiązałam supełki.

Kolejnym etapem jest przyklejanie. W moim przypadku korki przyklejone są do szklanej szybki, czyli na stałe. Na każdą połówkę korka nałożyłam niewielką ilość kleju uniwersalnego – w malutkiej tubce, jak kropelka. Jedno opakowanie mi niestety nie wystarczyło.

Na końcu przyczepiłam tasiemki wbijając szpilki w supełki i mocując na korku. Warto je lekko naprężyć, wtedy wiszące na niej kolczyki nie obciągają jej znacząco. Pozostałe kolczyki – wkręty wbijają się w korek idealnie i wiszą stabilnie. Nie ma możliwości, by odpadły.

Jak Wam się podoba taki pomysł? Robiliście kiedyś coś podobnego? Koniecznie pochwalcie się zdjęciami w komentarzu. A może macie inne ciekawe propozycje na wykorzystanie niepotrzebnych korków po winie?

Zostań ze mną na dłużej.

Pozdrawiam,