DIY Doniczka z cementu

Uwielbiam dekoracje z betonu! Robiąc tę doniczkę byłam przekonana, że nie wyjdzie, bo po pierwsze – wylana do worka i wziązana w połowie sznurkiem nie wyglądała zbyt ciekawie i nie zapowiadało się, by miała cokolwiek wspólnego z dekoracją. Po drugie – nie miałam normalnego cementu, ponieważ w sklepie był dostępny tylko 25 kilogramowy worek, więc kupiłam wylewkę betonową w opakowaniu 5 kg. Po rozrobieniu konsystencja przypominała piasek zmieszany z wodą, niezbyt można było podziałać plastycznie z tym materiałem. Na szczęście efekt końcowy mnie zaskoczył :).

Początkowo rozrobiłam wylewkę betonową zgodnie z zaleceniem producenta. Całość przelałam do woreczka, przeznaczonego do mrożenia żywności.  Następnie wsunęłam w środek plastikowy kubek i zawiązałam worek z zewnątrz sznurkiem mniej więcej na wysokości 2/3. Woreczek zdjęłam bez większego problemu następnego dnia, gdy zaprawa była całkowicie twarda.

By zrobić miejsce na roślinkę można dłużej pobawić się, by nie zgiąć kubka: wtedy otwór będzie większy.

Pozdrawiam,
I.

Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!

Close Menu