Decoupage – pisanki

Hej hej! To nie koniec pisanek! Do świąt Wielkanocnych zostało jeszcze trochę czasu, czyli jak najbardziej można jeszcze podziałać :). Tym razem chciałabym Wam pokazać pisanki wykonane metodą decoupage.  Jestem wielką fanką tego typu zdobienia, jednak jako laik trzymam się kurczowo podstaw, czyli używam wyłącznie gotowego kleju z werniksem o pojemności 100 ml, zakupionego przez internet. Jest bardzo wydajny.  Ponadto wystarczy mieć zwykłą serwetkę obiadową, pędzelek i odrobinę białej farby (używam najzwyklejszej farby do ścian).  Decoupage na jajku wykonałam dosłownie w ten sam sposób jak wieszaki, które możesz zobaczyć we wpisie klikając w przycisk poniżej.

Jest tam dokładnie opisane krok po kroku, w jaki sposób przykleić serwetkę na wybrany przedmiot. W przypadku wieszaków,  przed pomalowaniem na biało drewna, należało je wcześniej zmatowić papierem ściernym. W przypadku pisanki ten krok oczywiście pomijamy, tzn. należy pomalować jajko na biało (farbą lub białym sprayem) i od razu po wyschnięciu rozpocząć aplikację wzoru z serwetki. Metodę decoupage realizowałam również na świecy.

Inspiracje:

Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!

Close Menu