DIY Choinka z mchu

Kochani! Z powodów zdrowotnych przez chwilę nie dodawałam nic na bloga, ale obiecuję, że nadrobię wszystkie zaległości z nawiązką! Już nie mogę się doczekać 🙂 Na dziś pomysł na wykonanie choineczki ze stożka styropianowego, mchu oraz dodatków. Początkowo zamówiłam 50 g mchu wraz ze sztucznymi grzybkami. W trakcie pracy okazało się, że mchu jest zdecydowanie za mało, więc dokupiłam jeszcze 100 g.
choinka z mchu jak zrobić Mech przyczepiałam do stożka przy użyciu kleju na gorąco na całej jego powierzchni. Od spodu na środku zostawiłam miejsce na patyk, który posłużył za pień.  Ważne! Warto przyklejać mech uważnie, gdyż łatwo się poparzyć.choinka z mchu krok po kroku Na dnie doniczki umieściłam kamyczki, by była stabilna i nie chwiała się.

choinkę z mchu zrobić własnoręcznieNastępnie wypełniłam ją pianką florystyczną i wbiłam patyk z jednej trony w piankę, z drugiej – w choinkę.
samodzielne choinka dekoracja Pianka w doniczce została również pokryta mchem oraz drobnymi dekoracjami  🙂
ozdoby na święta własnoręcznieCzas przygotowania takiej choineczki oceniam na bardzo szybki, poziom trudności na raczej łatwy :-).  Plastry pomarańczy suszyłam na kaloryferze przez 1-2 dni.
choinka z mchu handmade
Pozdrawiam,
I.

Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Facebook
Twitter
LinkedIn

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!

Close Menu