Stroik świąteczny z bombki Cotton balls

Duża bombka ze sznurka czyli wielki COME BACK do balonów, kordonków i kleju 🙂 Bombeczkę robi się dokładnie tak samo, jak  cotton balls light, które widzieliście na blogu już jakiś czas temu (do obejrzenia TUTAJ).

Tym razem do wykonania takiej bombki użyłam zwykłego balona (a nie balona na wodę jak w przypadku cotton balls light), kleju wikolowego do drewna  oraz kordonków. Na jedną bombkę zużywam prawie dwie szpulki. cotton bombka handmade

Na sucho (!) owijam cały balon sznurkiem, następnie dokładnie maczam go w kleju z wodą (wymieszanego z wodą w proporcji 1:1). Uciskam, by sznurek dobrze nasiąkł, po czym delikatnie wyciskam z nadmiaru cieszy. Pomagam sobie ręcznikiem papierowym. Całość zostawiam na noc przy kaloryferze.

Rano przebijam balon i wyciągam go przy pomocy wykałaczki. By bombka pięknie mieniła się użyłam brokatu sypkiego „w solniczce”. Bombkę spryskałam uprzednio najtańszym super hiper hard lakierem do włosów posypując bombkę w tym samym czasie brokatem, by się przykleił.

Wszelkie dodatki czyli malutkie bombeczki, sztuczne kwiaty i owoce, listki, gałązki sztucznej choinki są przymocowane klejem na gorąco. Prawda, że łatwe? 😉stroik łatwy święta[alert type=”success”]Gdy spryskasz bombkę lakierem do włosów trzymaj ją bardzo delikatnie. Wtedy na chwilę sznurek wilgotnieje i staje się bardziej miękka, co może spowodować jej deformację.  Równie dobrze możesz nałożyć brokat najpierw na połowę bombki, a po jej wyschnięciu, dokończyć drugą część.[/alert]

 bombka handmade stroik

Stroik zrób to sam święta

stroik świąteczny cotton handmade

najpiękniejsze własnoręczne dekoracjeBombki cotton balls

owocowy stroik na święta handmade

duża bombka

dekoracja Boże Narodzenie stroik

deco święta
Pozdrawiam,
Iwona

Zapisz

Zapisz

Nie zapomnij udostępnić wpisu jeśli ci się spodobał!
Facebook
Twitter
LinkedIn

Iwona

Iwona

Mama rozkosznej córeczki Hani, żona wspaniałego mężczyzny i właścicielka przeuroczego yorka. Moim drugim dzieckiem mój wspaniały blog, na którym właśnie jesteś :)

Zostań ze mną na dłużej!

Close Menu